Tuesday, March 08, 2005

فشار مسئولین حکومتی بر پدر منوچهر و اکبر محمدی

فشار مسئولین حکومتی بر پدر منوچهر و اکبر محمدی

پدر دو دانشجوی زندانی منوچهر و اکبر محمدی به دنبال فشارهای متعدد دستگاه حکومتی به خانواده ی او به ویژه پس از اخراج فرزند دیگر خانواده رضا محمدی از کار، و عزل رحمت الله محمدی از مسئولیت فرماندهی بدلیل نسبت برادری با منوچهر و اکبر، سکته ی مغزی کرد. گفتنی است که این اخراج و عزل از مسئولیت که با تمام قوانین کاری و حقوق کارگری تضاد اساسی دارد تنها به این بهانه بود که این دو زحمت کش (به قول خودشان) خانواده ای ضد انقلاب دارند.
بدنبال این سکته ی مغزی، آقای محمد محمدی این پدر زجر دیده به بیمارستانی در عامل منتقل شد که بنا به تشخیص پزشکان به بیمارستانی در مرکز استان یعنی ساری منتقل گردید. متاسفانه با وجود تاکید پزشکان به ادامه ی درمان در این بیمارستان، چند نفر لباس شخصی از پزشکان خواستند که بدلیل مسائل امنیت ملی، آقای محمد محمدی از بیمارستان به منزل انتقال یابد. این خواسته ی دستوری مامورین لباس شخصی که برخلاف تشخیص پزشکان بیمارستان می باشد، زندگی محمد محمدی، پدر این دو مبارز و زندانی سیاسی را بشدت تهدید کرده است. اینک وضعیت ایشان بسیار حاد است و باز هم یاد آور می شویم که نگهداری وی در بخش مراقبتهای ویژه ی بیمارستانی مجهز از ضروریات زنده ماندن وی می باشد.
پرسش ما از مسئولین به اصطلاح پاسخگوی نظام این است که قانونمندی و اسلام در ایران اسلامی چنین معنایی دارد که از مداوای یک پیر مرد سالخورده و مریض فقط به این دلیل که پدر دوتن از مبارزین است جلوگیری نمایید؟! آنهم پدری که بیش از شش سال است که چشم براه بازگشت دو پسر دانشجویش از تهران است. براستی اگر برای او اتفاق ناگواری بیافتد، دستگاه حکومتی جمهوری اسلامی چه پاسخی خواهد داد؟
اتحادیه ملی دانشجویان و فارغ التحصیلان ایران ضمن هشدار به مسئولین اعلام میکند که ادامه ی درمان آقای محمد محمدی باید در بیمارستان صورت گیرد و در غیر اینصورت مسئولیت هرگونه اتفاقی که برای این پیر مرد فرتوت بیافتد با نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.

روابط عمومی اتحادیه ملی دانشجویان و فارغ التحصیلان ایران13/ اسفند/ 1383

پیامی خطاب به اعتصابیون زندان رجایی شهر

پیامی خطاب به اعتصابیون زندان رجایی شهر
به نام خداوند در هم کوبنده ستمگران پیامی خطاب به اعتصابیون زندان رجایی شهر
دوستان مبارز درود بر شماچند روزی است که دلاورانه در اعتراض به عدم تفکیک زندانیان و نقض حقوق بشر در ایران دست به اعتصاب غذا زده اید .در این مدت ندای حق طلبانه شما ؛ وجدانهای آگاه جهانیان را بیدار ساخت .نهادهای حقوق بشری ؛ رسانه های خبری ؛ شخصیت ها و گروه های سیاسی نیز به نوبه خود در دفاع از خواسته های به حق شما ایفای نقش نمودند . اما اکنون وخامت اوضاع جسمانی شما ؛ نگرانی فزاینده ای را در میان دوستان و خانواده های گرامیتان بر انگیخته است . رژیم جنایتکارجمهوری اسلامی ؛ ددمنشانه درصددحذف فیزیکی شما بر آمده و این رویه مرا بر آن داشت تا از شما تقاضا کنم که که به اعتصاب غذای خود پایان دهید .دوستان مبارز؛ مطمئن باشید که ملت قهرمان ایران و مبارزین آزادی خواه ؛ گامی از مواضع خود عقب ننشسته و تا آزادی ایران زمین به مبارزه مقدس خود ادامه خواهند داد .وجود شما برای ما و فردای ایران؛ فردایی که جهل و خشونت از سرزمینمان رخت بر خواهد بست ؛ حیاتی است .سر افرازی شما در این است که شجاعانه در برابر واپس گرا ترین رژیم دنیا قد علم کرده و از حقوق ملت در بند ایران دفاع می کنید .
درود بر شما و بر تمامی زندانیان سیاسی ایران درود بر شهدای راه آزادی و استقلال ایران
کوروش صحتی30 بهمن1383